Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,80
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Pehlivan’ın 18 Mart mesajı

Pehlivan’ın 18 Mart mesajı
  • 13.09.2014
  • 984 kez okundu
Reklam

 

Pehlivan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Av. Fazıl Pehlivan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Pehlvian mesajında: “18 Mart Şehitler günü, aynı zamanda Çanakkale Zaferinin 98. yıl dönümü. Çanakkale zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktasıdır. Türk milletini Anadolu’dan atmak,  İslam coğrafyasını işgal etmek amacıyla oluşturulan haçlı ittifakının hevesinin kursağında kaldığı, Yüz binlerce vatan evladımızın dünyadaki en kıymetli varlığı olan canını gözünü kırpmadan Allah yolunda vatan ve millet için feda ederek şahadet şerbetini içtiği bir kahramanlık destanıdır Çanakkale zaferi. Hiçbir dünyevi beklenti içerisinde olmadan, milli birlik ve beraberlik duygusu içerisinde, Allah için, vatan için, millet için, bayrak için,  din ve namus için şehitlerimizin aziz kanları ile yazılmış bir fedakârlık destanıdır Çanakkale Zaferi.  İstiklal marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy bu destanı yazan aziz şehitlerimize karşı duygularımızı ne güzel ifade etmiştir.

Âsım’ın nesli… diyordum ya… nesilmiş gerçek:

İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmeyecek.

Şûhedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar…

O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar…

Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid’i…

Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

"Gömelim gel seni tarihe" desem, sığmazsın.                                                                                     Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana âğuşunu açmış duruyor Peygamber.

       Çanakkale zaferi ile oluşan milli birlik ve beraberlik ruhu Kurtuluş savaşımızın da temelini oluşturmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletimizin var olma mücadelesi bu birlik ve beraberlik ruhu ile kazanılmış, TBMM’de Cumhuriyetimizin ilanı ile de taçlanmıştır. 1071 Malazgirt savaşı ile Kapılarını Türk Milletine açan Anadolu toprakları ebediyen Türk vatanı haline gelmiştir. Bugün bağımsız bir devletimiz, ay yıldızlı bayrağımızın altında huzur içinde yaşadığımız bir vatanımız varsa bunu, canını seve seve feda eden, vatanın her köşesini kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimize borçluyuz.                                                                 

        Bizim dinimize göre Şehitlik ulaşılabilecek en yüksek mertebelerden birisidir.  Şehitler ölü değil bilakis diridirler, Allah katında cennetle rızıklandırılan seçilmiş insanlardır. Peygamber efendimiz (SAV) bir hadisi şerifinde "Yeryüzündeki her şeye sahip olsa da, cennete giren hiç kimse tekrar dünyaya dönmek istemez. Ancak şehit, gördüğü hürmetten dolayı dünyaya dönmeyi ve on kere şehit olmayı arzu eder.” buyurmaktadır.  

       Bu vesile ile kanının rengini ay yıldızlı bayrağımıza, canının azizliğini vatanımıza vermiş olan bütün şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ