Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Arslan’dan bilgilendirme toplantısı

Arslan’dan bilgilendirme toplantısı
  • 13.09.2014
  • 1.506 kez okundu

 

Arslan, muhtarları ve STK temsilcilerini bilgilendirdi

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, mahalle muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerini belediye çalışmaları hakkında bilgilendirip sorunlarını dinledi.

Taşköprü Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ilk olarak yaptıkları çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Evde sağlık hizmetleri uygulaması kapsamında sosyal belediyecilik kapsamında 1 sağlık memuru ve 1 hemşire alarak Taşköprü’de bu uygulamayı aksaksız bir şekilde yürütmeyi amaçladıklarını belirten Arslan, bu konuda katılımcılarında fikirlerini aldı. Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nun 400’ün üzerinde öğrencisi ile birlikte eğitime başladığını ve ek kontenjanlarla bu sayının 500’ün üzerine çıkacağını kaydeden Arslan, bu konuda da Taşköprü’nün iyi bir sınav verdiğini ve hiçbir öğrencilerinin yurt veya kalacak yer sıkıntısı gibi bir nedenden dolayı geri dönmediğini kaydederek tüm emeği geçenlere ve Taşköprülülere bu konuda teşekkür etti.

Arslan ayrıca geçtiğimiz ay kutlanan 26. Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nin bir değerlendirilmesinin yapılmasını isteyerek STK temsilcileri ve muhtarlardan festivalin eksiklikleri ve varsa bu konuda ki önelerilerini dinledi.

Arslan, 2013 yılında belediye olarak yapacakları hizmetler hakkında da bilgiler vererek muhtarların sorunları ve isteklerini dinledi.

Toplantıda belediye birim amirleri de hazır bulundu.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ