Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

İddiaya girdi 2 ayda 30 kg zayıfladı

İddiaya girdi 2 ayda 30 kg zayıfladı
  • 13.09.2014
  • 105.677 kez okundu

İddiaya girdi 2 ayda 30 kg zayıfladı

 

Taşköprü ilçemizde faaliyet gösteren Aygaz Bayii’nde çalışan Yakup Sezici (18) arkadaşı ve patronuyla girdiği iddia sonucu iki ayda 30 kg zayıfladı.

2 buçuk yıldır Taşköprü Aygaz Bayii’nde çalışan Yakup Sezici genç yaşına rağmen 115 kg olması sonucu iş arkadaşı Turgay Karaduman ve patronu Ömer Tuncel ile iddiaya girdi. Arkadaşı ve patronunun kendisinin zayıflamasını istemelerine rağmen 2 ay gibi bir sürede 30 kg verebileceğine inanmadıkları için iddiaya giren Yakup Sezici, 2 ay gibi kısa bir sürede azmederek 30 kg zayıfladı. Geçtiğimiz 6 Aralık tarihinde arkadaşıyla birer maşına patronuyla da bir takım elbisesine iddiaya girdiklerini söyleyen Sezici, iddiaya başladıkları tarihte 115 kg olduğunu iddianın bittiği tarih olan 6 Şubatta ise 85 kg’ya düştüğünü belirtti.

Sezici kısa sürede bu kadar kiloyu nasıl verdiğini ise şöyle açıkladı: “Sabahları ılık suyun içine birkaç damla elma sirkesi damlatarak içtim. Öğlen ise ekmek yemeden sadece çorba içtim. Akşam ise yoğurt ve 2 elma yedim. Zayıflamış olmaktan dolayı çok mutluyum. İddiayı kazanarak arkadaşım maaşını patronumun da takım elbisesini aldım ama benim için asıl ödül boyuma oranla uygun olan kiloma kavuşmam oldu. Beni buna teşvik eden arkadaşım ve patronuma teşekkür ediyorum.”

Sezici’nin patronu Ömer Tuncel ise Yakup Sezici’nin 2 buçuk yıldır yanında çalıştığını fakat ilk günden itibaren oldukça kilolu olduğunu ve zaman zaman nefes alırken bile zorlandığını gördüklerini söyledi. Bu nedenle kısa sürede bu kadar kilo vereceğine inanamasak ta ne kadar kilo verirse kârdır düşüncesiyle Yakup’un arkadaşıyla girdiği iddiaya kendisinin de dâhil olduğunu ve Yakup’un kısa sürede 30 kg verip ideal kilosuna kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti.

Tuncel, kısa sürede 30 kg vermesine rağmen Yakup’un sağlık durumunun da oldukça iyi olduğunu, merdivenleri daha hızlı çıktığını ve işteki performansının yüzde 50 oranında arttığını da dile getirdi.

Yakup ile iddiaya giren mesai arkadaşı Turgay Karaduman ise Yakup ile çok iyi arkadaş olduklarını ve bir gün kilodan açılan konu üzerine kendisiyle iddiaya girdiğini ve bir aylık maaşını kaybetmiş olsa da arkadaşının zayıflamasından oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Karaduman, yinede bundan sonra Yakup ile iddiaya girerken iki defa düşünürüm ve sanırım bir daha iddiaya girmem şeklinde konuştu.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ