Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Siyasilerin Kutlama Mesajları

Siyasilerin Kutlama Mesajları
  • 13.09.2014
  • 1.684 kez okundu

Siyasilerin Kutlama Mesajları

İlimiz ve ilçemiz siyasileri 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladılar. 


Milletvekili Gülşen’in Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gülşen mesajında: “Bilginin her geçen gün daha değerli olduğu, yalnızca bilgiye sahip olan toplumların ilerleyebildiği bir çağdayız. Toplum olarak, çağdaş dünyadaki yerimizi güçlendirmenin ve ilerlemenin yolu eğitimden geçmektedir. Çocuklarımızı iyiye, güzele, aydınlığa ve bilgiye götüren öğretmenlerimiz, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması, iyi yetişmiş bir neslin oluşması için büyük bir özveriyle görev yapmaktadırlar. Tarih boyunca toplumun bütün kesimlerine yol gösteren, insanlık tarihinin en anlamlı mesleğinin mensubu öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim” dedi.

Milletvekili Köylü’nün Öğretmenler Günü Mesajı

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Köylü mesajında: “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal, bireysel ve kuramsal anlamda bütün önem ve özeni hak etmektedir. Bizlere düşen görev bu hakkı teslim etmek, öğretmenlerimizi sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hatırlamak hatasına düşmemek, sorunlarını çözmede yardımcı olmak onlara gereken saygıyı göstermek, değeri vermek olmalıdır. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Bu düşüncelerle, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Arslan’ın Öğretmenler Günü Mesajı

 

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Arslan mesajında şunları söyledi: "Öğretmenlik, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden bir tanesidir. Öğretmenler kendilerine verilen bu kutsal emaneti yücelten kişidir. Kendi kanatlarımızla uçmayı öğreten, kendimizi ifade etmeyi sevdiren, karakterlerimizi yontan onlardır. Saygıyla sevginin, korkuyla ümidin gölgesinde hep elleri üstümüzde olanlardır. Dünlerden bugünlere bizleri taşıyan, bugünse çocuklarımızı yarınlara hazırlayan, nesli yetiştiren ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik, malzemesi insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran insanlık tarihinin en anlamlı, en onurlu ve ölümsüz mesleğidir.” Eğitim sorunlarını çözen ulusların, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkındığını ve eğitime gereken önemi göstermeyen milletlerin ise başka ülkelerin kölesi olmaya mahkûm olduklarını ifade eden Arslan, şöyle devam etti: “Milletlerin çağdaş ülkeler seviyesine erişebilmesinin, eğitim-öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkündür. Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ne denli önemli bir misyon üstlendiğini bir kez daha idrak edebilmeliyiz. Bu duygu ve düşünceler ile Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmen gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize ise Allah’tan rahmet dilerim."

AK Parti İlçe Başkanı Pehlivan’ın Öğretmenler Günü mesajı

Ak Taşköprü İlçe Başkanı Av. Fazıl Pehlivan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Pehlivan mesajında: bir toplumda öğretmene ne kadar kıymet verilirse geleceğinin de o kadar garanti altına alacağını belirtti. Pehlivan mesajında şunları kaydetti: "Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en anlamlı mesleğidir. Öğretmen; bir anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır. Öğretmen, karanlıkların hiç sönmeyen ışığı, cehaletle savaş karşısında en keskin kılıçtır. Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, Ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu gün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.”


MHP İlçe Başkanı Av. Arabacı’nın Öğretmenler Günü Mesajı

 

MHP İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arabacı mesajında: “Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım tarihi her yıl, "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlerimiz birçok okulumuzda, köylerimizde, vatanımızın en ücra yerlerinde büyük imkânsızlıklar içerisinde fedakarca görev yapmaktadırlar. Geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için emek harcayan öğretmenlerimizin çalışmaları takdire şayandır.Görev uğruna gittiği vatan köşelerinde kimileri Van’daki depremde çürük binaların yıkıntıları arasında ölmekte, kimileri diğer bölgelerimizde teröristlerce dağa kaldırılmakta ve şehit edilmektedirler. Ancak öğretmenlerimiz bu kutlu davalarından bir adım bile geri atmamaktadırlar. Her şeyin en iyisine layık olan öğretmenlerimizden atama bekleyenler maalesef ki, seçim önceleri AKP tarafından verilen sözlerle ümitlenmiş, ama seçimlerden sonra atanmayarak hayal kırıklığına uğratılmışlardır. Atama bekleyen öğretmenlerimizin sorunu, günümüzde milli eğitim camiamızın temel sorunu haline gelmiştir. 24 Kasım’da öğretmenlerimize AKP hükümetinin önceki Milli Eğitim Bakanının seçim öncesi vermiş olduğu sözü bir an önce yerine getirmesini,öğretmenlerimizin özlük haklarının düzeltilmesini, mesleğin onuruna yakışır bir hayat sürmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Başta bu günlere gelmemizde büyük emeği olan öğretmenlerim olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ