Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Siyasilerin Regaib Kandili mesajları

Siyasilerin Regaib Kandili mesajları
  • 13.09.2014
  • 3.268 kez okundu

Siyasilerin Regaib Kandili mesajları

 

İlçemiz ve ilimiz siyasileri mübarek Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayınladılar.

 

Gülşen’in Regaib Kandili mesajı

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gülşen mesajında şunları söyledi: “Maneviyat ve huzur dolu mübarek günlerin başlangıcı olan, içerisinde ulvi gecelerimizin, kandillerimizin ve Ramazan ayının olduğu mübarek üç ayları idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kandiller manevi feyzleriyle gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırır, kısaca bize tövbe etmenin, kendimizi bilmenin, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunarlar. Merhamet, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir zaman dilimi olan üç ayların müjdecisi Regaib Kandilinin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

Arslan’ın Regaib Kandili Mesajı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, idrak edeceğimiz mübarek Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kandillerin dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlar olduğunu ifade eden Arslan mesajında; “Müslümanlar için tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olan Regaib Kandilinde kendimizi sorgulamaya ve dinin manevi ikliminde gönül huzuru, istikamet ve öz güven kazanmaya, ihtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak kalmaya ihtiyacımız daha da artmaktadır. Regaib Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Milletimizin kandil olarak adlandırdığı mübarek gün ve geceler, kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe,

geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

-Arabacı’nın Regaib Kandili Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Taşöprü İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arabacı mesajında: “ Dini geleneğimizde üç aylar diye bilinen, mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat ayları olarak nitelendirilen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının manevi atmosferine de Regaip Kandili ile birlikte girmiş bulunmaktayız. Regaib, istenilen, değeri çok olan, bağış, ihsan, ikram ve nefis şeyler demektir. Regaip kandili üç ayların birincisi olan Recep ayının ilk cuma gecesidir. Hayatımıza nice güzellikler katan gecelerden birisi olan Regaip kandili sözlük anlamında da olduğu gibi ihsan ve ikram gecesidir. Bu kutlu zaman dilimlerinin başlamasıyla gönül dünyamız da yeni bir atmosfere girmekte, tabiri caizse ruhumuz yeniden inşirah bulmaktadır. Üç aylar birer dua ve niyaz aylarıdır. Aynı zamanda birer hazırlık ayıdır. Bizlere mübarek Ramazan’ın habercisidir. On bir ayın sultanına eli boş girilmesin diye Rabbimiz bizleri Recep ve Şaban ayında arındırarak Ramazan’a, günahlarımızdan kurtulup tertemiz girmemizi sağlıyor.

Duaların boş çevrilmediği bu rahmet aylarını, birer fırsat ve kazanç bilip özellikle dirliğimizin, birliğimizin ve üstünde yaşayıp nefes aldığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısının bozulmaması adına dualar etmeli, sadece ülkemizde değil dünyanın her bir noktasında zulüm ve işkence altında olan Türk ve Müslüman kardeşlerimiz için de ellerimizi Allah’a açmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk ve Müslüman kardeşlerimizin kandil gecesini tebrik ediyor, üç ayların huzur ve sükunetinin Ülkemize ve tüm inanan kardeşlerimizin üzerine olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ