Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Ilgaz’a 35 milyon TL’lik proje

Ilgaz’a 35 milyon TL’lik proje
  • 17.09.2014
  • 5.681 kez okundu

Ilgaz Moauntain Resort Hotel ve Ferko İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Kastamonu Holding Başkan Yardımcısı Fehmi Ferit Meriçten, 35 milyon TL’lik proje için kolları sıvadı. Meriçten, yeni yapacağı 4 yıldızlı otelin yanı sıra Ilgaz Moauntain Resort Hotel’in içinde sil baştan düzenleyecek. Bölüm bölüm yapılacak olan dev projenin tamamı en geç 2017 kışına kadar tamamlanacak. Proje tamamlandığında Ilgaz, kış aylarındaki tatil severlerin yanı sıra yaz aylarını da dolu dolu geçirecek. Çünkü Ilgaz Moauntain Resort Hotel, yeni projesine eklenmesi beklenen spor salonu ve futbol sahasıyla yaz aylarında büyük kulüplerinde dikkatini çekebilecek.

Kastamonu Holding Başkan Yardımcısı Fehmi Ferit Meriçten, yapmayı planladığı yeni otelin temelini ay sonunda atacak.

Ferko İnşaat AŞ’nın yapacağı otelin ardından Ilgaz Moauntain Resort Hotel, 600 kişiyi ağırlayabilecek. Otelin ismi noktasında görüşmelerde de bulunduğu öğrenilen Fehmi Ferit Meriçten’in İstanbul’da yaptığı oteli Sheraton’a kiraladığı, Kastamonu için de bu firmayla görüşebileceği söylentiler arasında yer alıyor.
Ilgaz Moauntain Resort Hotel Genel Müdürü Hakan Sevecan, “Yeni yapacağımız dört yıldızlı otelimiz dört katlı ve 144 oda olacak. 282 yatak kapasitesindeki otelimizde kral dairesi bulunacak. Otelimiz 2016 kış sezonuna bitirmeyi planlıyoruz. Otelimizin ismiyle ilgili görüşmeler olmasına rağmen henüz net bir şey yok. Yeni yapmayı planladığımız otelimiz tamamlandıktan sonra mevcut otelimizin içinde de yenilemeler yapacağız. Tüm projemiz bittiğinde otelimizde 750 kişilik konferans, faye ve ayrı toplantı salonları bulunacak. 20 bin metrekare müşteri kullanım alanı olacak otelimizde, futbol sahası ve kapalı spor salonu da düşünüyoruz. Özellikle büyük takımların yoğun isteği üzerine projeye böyle bir ek yapmayı planlıyoruz” dedi.

Metehan KÖSEvada

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ