Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,58
€ EURO → Alış: 10,36 / Satış: 10,40

“Bu tehlikeli oyundan bir an önce geri dönülmelidir”

“Bu tehlikeli oyundan bir an önce geri dönülmelidir”
  • 17.10.2014
  • 1.579 kez okundu

MHP İlçe Başkanı Semih Uğur:

“Bu tehlikeli oyundan bir an önce geri dönülmelidir”

 

Miliyetçi Hareket Partisi’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı Semih Uğur, ülkemizde yaşanan son olaylarla ilgili açıklamada bulundu.

Uğur yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Demokrasi diyerek her türlü hürriyetlerin önünü açacaklarından bahsedenler, insanlarımızı bizden, şundan ve bundan diye fişlediler. Komşularımızla sıfır sorun diye övünenler, Esad ile boy boy resim çektirenler sonrada onu düşman ilan edenler, onun düşmanlarını dost edinenler bugün bizi Irak’ta, Suriye’de bataklığa saplamak üzeredirler. Açılım adı altında PKK’nın önünü açanların, Apo’yu kurtarıcı ilan edenlerin, ülkemizi ne hale getirdikleri son yaşananlarla gün yüzüne çıkmıştır. Terörü azdırmanın bedeli şimdilik 40 cana, milyarlarca zarara ve en önemlisi de halkın karşı karşıya gelmesine sebebiyet vermiştir. Bu tehlikeli bir oyundur. Bin yıllık kardeşliğimize zarar verme ve ülkemizi sıkıntılarla karşı karşıya bırakmadır. Bu tehlikeli oyundan bir an önce geri dönülmelidir. Ekonomimiz her alanda tehlike sinyalleri vermektedir. Hükümet sürekli ekonomik değerleri ve hedefleri revize etmektedir. Siyasi kriz derinleştikçe hem ekonomik kriz derinleşecek hem de yeni yeni siyasi krizlerin kapısını aralayacaktır. Son günlerde bütün bu yaşananları ortaya koyup değerlendirdiğimizde 2015 milletvekili seçimlerinin ne anlama geldiği daha iyi anlayacağız. Açıkça ortaya çıkmıştır ki 2015 sadece milletvekili seçimi değildir. Milletin var olup yok olma seçimidir. 2015 Türk milletinin, Türk kimliğinin sorgulanacağı bir seçim olacaktır. Bunun için Türk –İslam Ülkücüleri 2015 seçimlerini çok iyi değerlendireceklerdir. 2015’de Milliyetçi Hareket Partisi iktidara yürümelidir, yürüyecektir. Nefislerin, nefsani arzuların bir tarafa bırakılarak tek ama tek hedefin 2015 seçimlerinde iktidara gelmiş bir MHP için çalışmalıyız, çalışacağız. Bunun dışındaki her hedef, her arzu, her davranış yüce Türk milletine ihanettir. Atatürk’ün dediği gibi “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.”

Biliyorum ki; bu bir nöbet değişimidir. Biz de yarın başka arkadaşlara devredeceğiz, onlarda başkalarına devredeceklerdir.

Ülkücülük; “Şereftir, şereften taviz olmaz.”

Ülkücülük; “Erdemliktir, ahlaktır, millet ve din uğruna eriyebilmektir.”

Ülkücülük; “Enel Hak çağrubam, dara gireyim Mevlam” diyebilmektir.”

Ülkücülük hoşgörünün, hak ve adaletin adıdır. Hiç kimseyi öteleştirmeyen, milleti bir bütün olarak kucaklayabilmektir.

Ülkücülük; “Yaratılanı Yaratandan ötürü sevmek”, “Türklük Gurur ve Şuuru”, “İslam, ahlak ve faziletidir.”

Son günlerdeki olaylar ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacağı gibi ülkemiz üzerinde kurulan kirli tezgâhlar hep boşa çıkmış yine boşa çıkacaktır. Biz ülkücü camia bu oyuna gelmeyeceğiz.

Önümüzdeki ay içerisinde yapacağımız ilçe kongremizle teşkilatımızı güçlendirip 30martta alınmış olan oyumuzu artırma gayreti içerisinde olacağız.

Bu düşüncelerle Aziz milletimizi ve görev başındaki güvenlik güçlerimizi emniyet  mensuplarını Yüce rabbim korusun.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ