Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

M.Gazi’den Çevre Günü’nde anlamlı proje

M.Gazi’den Çevre Günü’nde anlamlı proje
  • 14.06.2021
  • 258 kez okundu

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE MUZAFFERETTİN GAZİ İLKOKULUNDAN ANLAMLI BİR PROJE TANITIMI

​Taşköprü ilçemiz köklü eğitim kurumlarından Muzafferettin Gazi İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri, Dünya Çevre Günü açısından oldukça anlam taşıyan aynı zamanda günümüz ve geleceğimizin önemli problemlerinden biri olan küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla “Isındıkça Terliyoruz” eTwinning projesini hayata geçirdiler. Bu projeyleöğrencilere; doğada insan eliyle yapılan tahribatın fark ettirilmesi, dünyada insanlar kadar diğer canlıların da yaşama hakkı olduğu ve Dünyanın tüm canlılar varken bir anlam ifade ettiği, bu canlılardan birinin eksikliğinin ekolojik dengeyi tehlikeye sokacağı, doğaya ve bizden sonraki nesillere karşı tüm insanlığın sorumlu olduğunun fark ettirilmesi gibi birçok davranışın kazandırılması hedeflenmiştir.

​Ocak ayında başlayıp mayıs ayında son bulan projeye; Kastamonu, İstanbul, Tekirdağ ve Isparta olmak üzere toplam 4 farklı ilden 8 öğretmen ve yaklaşık 160 öğrenci katılmıştır.

Aylık planlanan hedefler doğrultusunda etkinlikler düzenlenmiş olupöğrencilerin sürece aktif katılımı sağlanmıştır.

Proje rehber öğretmenleri Semra ÖZKAN ÇOBAN ve Dilek TUĞCU ayrıca şunları da ifade ettiler:

​Öğrencilerimiz bu süreç boyunca aylık faaliyetler kapsamında kendi planladıkları çalışmalar ile ürünler ortaya koydular. Öncelikle proje kurallarını belirlediler, ardından e-Güvenlik eğitimi aldılar. Tüm bunları yaparken çok çeşitli Web2.0 araçlarını öğrendiler, yeni arkadaşlıklar kurdular ve iş birliği içinde çalıştılar. Ayrıca okulda yüz yüze yapılan etkinliklerle, yaparak yaşayarak öğrenme sağladılar.

Böyle faydalı bir projede öğrencileriyle birlikte yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu süreçte kendilerinden desteklerini esirgemeyen okul idaresi ve velilerine teşekkürlerini dile getirdiler.

Final Çalışmamız proje e-Dergi karekodu

6CCACE47-A381-427C-8293-5A3D243C1BE0 Colorful Brush Strokes Painting Creative Trifold Brochure

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ